Альбом для малювання - який вибрати?

Малювання одне з улюблених занять будь-якої дитини. Воно допомагає формувати і розвивати у дітей дрібну моторику рук, уяву, координацію рухів, фантазію. Багато батьків при виборі дитячого альбому для малювання, спираються тільки на зовнішні фактори, вибираючи його по красі обкладинки. Природно, що це важливий фактор, так як улюблений мультиплікаційний герой намальований на альбомі приверне увагу малюка. Але! ...

 

Основним критерієм при виборі альбому має бути якість паперових листів, а саме їх щільність.

Найпоширеніша щільність дитячих альбомів від 100 до 120 г / м2. Це оптимальний варіант для малювання кольоровими олівцями або фломастерами. Однак варто зазначити, що для малювання акварельними фарбами така щільність альбомного листа не зовсім підійде. Справа в тому, що при малюванні аквареллю або гуашшю папір з невисокою щільністю під впливом фарб схильний до деформації. Яка може призвести до пошкодження самого малюнка. Також існує ймовірність просочування фарб на протилежну сторону листа. Для малювання аквареллю рекомендується використовувати папір більшої щільності.

При виборі альбому для малювання варто звернути увагу на спосіб кріплення листів. На даний момент існує три основних. Це:

  • кріплення на скобі,
  • спіралі або склеєні листи.

Кріплення листів скобою є самим бюджетним з трьох варіантів, хоча і досить поширене. Спіральне кріплення листів дозволяє скріпити значно більшу кількість листів. Завдяки такому способу кріплення в розкритому вигляді листи лягають рівно без вигинів, що сприяє комфортному малюванню. Ще однією вигодою такої фіксації є можливість зручного видалення листа з альбому, при цьому можна не переживати, що з альбому може випасти суміжний листок. Альбоми в яких застосовується клейовий метод кріплення можуть бути як для дітей, так і для професійних художників.

 

Певні види альбомів оснащені спеціальною перфорацією недалеко від місця кріплення по краю листа. Це дозволяє без особливих зусиль, рівно і акуратно, видалити як чистий аркуш, так і готовий малюнок не боячись пошкодити його.

Мінімальна кількість листів в альбомі для малювання становить вісім листів. Багато батьків при купівлі шкільного приладдя для школи купують альбоми з великою кількістю листів, аргументуючи це тим, що мовляв на довше вистачить. Така думка є не зовсім правильна. Варто знати і враховувати той фактор, що вага наповнення, включаючи підручники і шкільне приладдя першокласника, неповинні перевищувати 1.2 кг, а з третього класу 2.2 кг. Вага, що перевищує ці критерії протипоказана малюкам і може істотно позначитися в майбутньому при розвитку дитини. Саме тому купуючи альбом для школи слід обмежитися 8-12 листами, а для малювання в домашніх умовах можна придбати альбом з більшою кількістю листів.

 

Для юних художників, які всерйоз займаються малюванням, оптимально підійдуть альбоми зі спеціальним папером для акварелі розмірами від А4 до А3 формату. Щільність листа таких альбомів може варіюватися до 300 г/м2. Для олійних фарб рекомендована щільність полотна складає 300-800 г/м2.

Вибираючи альбом потрібно точно знати для яких цілей, він буде використовуватися. Для кожного виду живопису використовується певний папір. Залежно від цілей паперові листи можуть бути матовими, білими, жовтими, мати різну зернистість і гладкість.

 

Для малюнків олівцем або для малювання вугіллям необхідний спеціальний стійкий до світла папір з шорсткою поверхнею. Полотна для акварельних фарб, як правило, продаються окремими листами, розміщені в папках і мають певну текстуру. Для створення робіт пастеллю або крейдою ідеально підійдуть листи з крафт-паперу з калькою. Калька служить захистом пастелі від осипання, а папір ідеально підходить для малювання м'якими графічними матеріалами.

 

Якщо підсумувати, то вибираючи альбом необхідно враховувати для яких саме художніх робіт він буде використовуватися, і виходячи з цього робити свій вибір.

 


  • Україна, м.Вінниця, вул. Немирівське шосе, 6
  • +38 (097) 041-18-11, +38 (063) 180-85-40
  • support@akcenter.com.ua
Ми в соціальних мережах
© 2008-2016 Інтернет-магазин «АКцентр»
Всі права захищені.
Приймаємо до оплати:
Ми в соціальних мережах
Вгору