0
0
0

День святого Валентина та інші свята присвячені коханню

День святого Валентина та інші свята присвячені коханню

День святого Валентина та інші свята присвячені коханню

Свята люблять всі — від найменшого до найстаршого. Бо процес підготовки, вибору подарунка, його дарування, саме святкування — це шалений набір емоцій, який допомагає відчути щастя. Свята допомагають відірватися від буденності, а День святого Валентина нагадує про те, що нас люблять і ми любимо.

А що відомо про святого Валентина? Свято з його ім'ям прийшло до нас із заходу і присвячене коханню. Але чи це єдине свято кохання в нашій культурі? Про передісторію Дня святого Валентина та інші свята присвячені коханню далі в нашій статті.

А ви знали, що Святих Валентинів в християнстві було троє?

І всі зараховані до лику святих, бо постраждали через свою віру. Легенди походження свята наповнені сюжетами з життя всіх трьох. Бо згодом ці легенди переплелися в переказах і тепер уже важко знайти від початку і до кінця правдиву. Серед можливих можна виділили три: практичну, романтичну і церковну версії цього свята.

Практична версія розповідає про язичницькі часи, коли в середині лютого римляни проводили святкування на честь бога Фавна. Він був покровителем полів, стад, лісів і їх родючості. Це свято називали Луперкалії і супроводжувалося воно сумнівними обрядами, які символізували родючість і розмноження і які Церква не схвалювала та вважала не християнськими. Саме на противагу таким язичницьким звичаям Церква заснувала День святого Валентина в цьому сенсі, до якого ми вже звикли.

За романтичною легендою цей день присвячений священику Валентину, який, незважаючи на заборону на шлюб для легіонерів, одружував їх з коханими. У ІІІ столітті легіонерам було заборонено вступати в шлюб, тому що вважалося, що тоді він не в повній мірі буде відданий захисту країни і імператора. За таке порушення священика доставили у в'язницю. Перебуваючи в якій він зустрів любов, сліпу дочку одного тюремника. І саме з в'язниці Валентин послав першу в історії "валентинку" своїй коханій.

У церковній версії також фігурує сліпа дочка, але вже багатого римського сановника. Священник Валентин її зцілив. Після такого дива батько з дочкою прийняли християнство. А імператор, дізнавшись про це, наказав стратити Валентина. І за те, що Валентин постраждав через свою віру, його зарахували до лику святих.

Свято закоханих в українській культурі

Стрімку популярність це свято набуло в Англії і Франції, а згодом дійшло і до нас. Однак в нашій культурі це свято не є "першопрохідцем" серед свят закоханих, бо до приходу Дня закоханих існували й інші подібні свята. Свою історію вони починають ще з давнини і користуються меншою популярніст. Але полягали вони не тільки у зізнанні в своїх почуттях, а й в їх перевірці і взагалі пошуку своєї половинки. Що теж романтично і таємничо.

Ворожіння на Святвечір

Традиційно на початку року святкують новорічно-різдвяні свята. Святвечором називається вечір перед Різдвом (7 січня), святом Василя (Старий Новий рік 14 січня) і Хрещенням (19 січня). Звично, що в такі вечори колядують або щедрують. Але в давнину в такі вечори дівчата ще й ворожили на судженого, бо вірили в магічну силу святвечора. Тому це служило можливістю знайти підтвердження своїх почуттів у ворожінні. На таких вечорницях часто були присутні не тільки дівчата, а й хлопці. Що сприяло зустрічі своєї половинки.

Купальські обряди

Купальські обряди напевно створені для того, щоб перевірити і довести любов. Крім, хороводів і пускання по воді вінків на любов, молоді люди перевіряли своїх коханих, в прямому сенсі, у вогні. Традиційно закохані, тримаючись за руки, стрибають через багаття. І якщо в момент стрибку вони не відпустять руки, то кохання буде довгим і щасливим. Також, дівчата перевіряли суджених на їх фізичну силу і силу любові. На святкування вони приходили з "купалом". Купало — це гілка, схожа на рогатку, прикрашена квітами і стрічками. І якщо хлопець розламає купало, яке принесла дівчина, то це буде символізувати силу його любові і те, що саме він стане її чоловіком.

Ворожіння перед святом Андрія

Ворожіння на Андрія схоже на ворожіння на святвечір тим, що проводиться в ніч на Андрія. Таке ворожіння може підказати, що любов вже близько і скоро оселиться в серці того, хто запитує, чи підтвердити вже існуючі почуття. Також, вірили, що в цю ніч сняться віщі сни і якщо насниться хтось, то можливо це і є майбутня половинка. Хіба це не про романтичність і кохання?

Відзначити свою любов — це завжди гарна ідея

Свято на кшталт Дня святого Валентина — це прекрасна можливість приділити трохи більше уваги тим, кого любиш. Але не чекайте особливого дня, щоб показати свої почуття — кохайте і будьте коханими щодня, щохвилини, щосекунди.

А вишукані подарунки, які будуть нагадувати й демонструвати вашу любов, ви можете замовити в інтернет-магазині АКцентр.

Відгуки: