Не купуйте пензлик, доки не прочитаєте це…

Не купуйте пензлик, доки не прочитаєте це…

Перш ніж обирати й купувати пензлик, потрібно визначитись із технікою малюнка. 
Класифікація відбувається перш за все за видом фарб:
- акварельні – білка, колонок та м’які синтетичні; 
- гуашеві – синтетичні та жорсткі натуральні; 
- акрилові – синтетичні різної жорсткості, щетина; 
- темперні – колонок та синтетичні; 
- олійні – синтетика, щетина, колонок.
За формою волосяного пучка розрізняють круглі, плоскі та спеціальні (віяло, лайнер, трафаретний, флейц, трикутний).
Різні види за формою визначаються етапами роботи: фон і заливки виконуються пласкими, круглими пензлями великих розмірів; осноні елементи – кутовими, заокругленими. Довершеності роботі додають спеціальні пензлі, якими створюється та підкреслюється деталізація картини.
Професійні пензлі мають широкі лінійки розмірів, видів ворсу й форм, у яких чітко витримані стандарти. Обов’язковими ознаками є висока якість використаних матеріалів, гарно закріплений волосяний пучок, різноманіття ручок, довжина, форма та вага яких утворює необхідний баланс, що робить малювання легким та приємним. 
Аби створити професійний пензель із натурального ворсу, його вистригають найчастіше з певних ділянок хутра білки та колонка: більш м’яке на животику, грудці та за вушками. 
Разом із натуральними пензлями використовують і синтетичні, їх розвиток був зумовлений появою нових видів фарб, що створило потребу в пензлях із новими властивостями ворсу, яких не вистачало натуральним. 
Тож ідеального пензля не існує. Довершеність досягається різноманіттям форм та властивостей ворсу. Тому пензлів багато не буває.
Обираючи художній інструмент, завжди дослухайтеся до порад учителя: вимагаючи наявності різних пензлів, він керується бажанням не тільки навчити дитину малювати, а й прищепити їй любов до цього натхненного процесу, продемонструвавши безмежні горизонти та можливості.
Усе просто: головне — знати!


Вгору